3e8192cfa17d8f6610e37cf97fb8b6cb86bc1b82dd62916de7b197bcf5aad6ff

به ایکس پارسی خوش آمدید

انتظارات بالقوه‌ سرمایه‌گذاران از بیت کوین در سال ۲۰۱۹

انتظارات بالقوه‌ سرمایه‌گذاران از بیت کوین در سال ۲۰۱۹

مدیر سایت

11 دی 1397 16:12سال ۲۰۱۸، بیت‌ کوین بزرگ‌ترین رکود تاریخی خود را تجربه کرد، به‌طوری‌که در پایان ماه دسامبر، ارزش این ارز رمزنگاری‌شده ۸۰درصد پایین‌تر از قیمت آغاز سال آن بود. به‌این‌ترتیب بیت‌کوین با روند بازار نزولی (بازار خرسی) وارد سال ۲۰۱۹ شد. سؤالی که مطرح می‌شود این است که سرمایه‌گذاران در دو فصل اول سال جاری، باید چه انتظاری از این بازار داشته باشند؟

چند کاتالیزور در افق بیت کوین

در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۱۹، مؤسسه Bakkt، یکی از صرافی‌ها و ارائه‌دهندگان نقدینگی ارزهای دیجیتال که توسط شرکت مادر ICE بورس اوراق بهادار نیویورک اداره می‌شود، یکی دیگر از بازارهای معاملات آتی بیت‌کوین را راه‌اندازی می‌کند.

بازارهای معاملات آتی بیت‌کوین، در اواخر سال ۲۰۱۷ و توسط دو اپراتور بزرگ یعنی CBOE و CME تنظیم شدند. اما ازآنجاکه بازارهای هر دو اپراتور با محوریت پول نقد عمل می‌کنند، تأثیر زیادی بر روند قیمت کوتاه‌مدت دارایی‌های دیجیتال نخواهند داشت.

به‌گفته‌ی جیک چروینسکی، وکیل دولتی دادگستری و وکیل مدافع بخش دعوی بورس و اوراق بهادار سازمان  Kobre & Kim، بازارگاه Bakkt درواقع یک بازار فیزیکی بیت‌کوین است که تحویل BTC را به سرمایه‌گذاران تضمین می‌کند. این بازار می‌تواند تأثیر زیادی روی قیمت رمزارزها داشته باشد، زیرا مدار عرضه‌ی بیت‌کوین را تحت تأثیر قرار می‌دهد. چروینسکی می‌گوید:

توجه کنید که Bakkt، یک نیروی واقعی حفظ و عرضه‌ی بیت‌کوین است. به این معنی که جریان‌های داخلی سازمانی و نهادی، می‌توانند عرضه‌ی یک ارز را کاهش و به‌تبع قیمت آن را افزایش دهند. این پروسه، با عملکرد بازارهای آتی کنترل‌شده‌ی بیت‌کوین نظیر CME و CBOE که صرفاً با محوریت تبادلات نقدی آینده فعالیت می‌کنند، متفاوت است.

فاکتوری که تأثیر بالقوه‌ی Bakkt بر قیمت بیت‌کوین را تعیین می‌کند، نرخ تقاضای مشتریان آمریکایی این شرکت در طول چندماهه‌ی اول سال ۲۰۱۹ خواهد بود.

نظرات (0)

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید.
ورود | ثبت نام

خدمات پرداخت ایکس پارسی به هیچ عنوان به سایت های خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران اعم از سایت های شرطبندی , قمار و سایت های مشابه خدمات ارائه نمی دهد.لطفا ثبت نام و سوال نفرمائید.